Programa SUR: productiesubsidies voor de vertaling van Argentijnse auteurs

Het “Programa SUR” van het Ministerie van Buitenlandse Zaken van Argentinië biedt financiële ondersteuning aan initiatieven die de Argentijnse literatuur en cultuur verspreiden en promoten. Zo biedt het subsidies aan voor het vertalen van Argentijnse literaire werken, onder meer naar het Nederlands.

Sinds het ontstaan van dit programma in 2009 zijn al 704 werken vertaald in 38 verschillende talen.

Zowel klassieke als hedendaagse gepubliceerde werken van elk literair genre komen in aanmerking. Aangezien Argentinië in 2014 het 100-jarig bestaan van Julio Cortázar viert, willen het ministerie vooral vertalingen van het werk van deze in Brussel geboren schrijver stimuleren, zowel van zijn kortverhalen als van zijn gedichten en brieven die hij aan zijn vrienden schreef.

De deelnemende uitgevers hebben tijd tot 30 september 2014 om hun aanvraag in te dienen en verbinden zich ertoe de vertaling van het geselecteerde boek uit te geven en te publiceren voor 30 november 2015. Meer informatie over de aanvraagprocedure vindt u eveneens (in het Engels en het Spaans) op hun website.