Bericht aan auteurs op de Boekenbeurs

RvA heeft aangekondigd dat ze dit jaar arbeidscontroles zal uitvoeren op de Boekenbeurs. Concreet wil dit zeggen dat iedereen die op de Boekenbeurs aan het werk is gecontroleerd kan worden door de arbeidsinspectie en/of sociale inspectie.

Indien u door uw uitgever of een andere organisatie werd uitgenodigd om op de Boekenbeurs ‘werk te verrichten’ (lezingen , signeersessies, debatten, workshops,…), dan kunt u dus aangesproken worden.

Als auteur heeft u geen arbeidsovereenkomst en geniet u vrijstelling van sociale bijdragen. VAV nam contact op met RVA, die de vrijstelling van sociale bijdragen voor auteurs noteerde en haar controleurs gepast zal briefen. Desgevallend volstaat het  bij controle aan te geven dat u een uitgavecontract hebt. U kunt dit (digitaal) voorleggen, maar u bent daar niet toe verplicht.