SABAM geeft auteurs uitzonderlijk toegang tot sociaal fonds

Om haar leden in coronatijden te ondersteunen, stelt SABAM hen in de gelegenheid om uitzonderlijk nog tot eind december een deel of het totaal van hun beschikbare reserve in het sociaal fonds op te nemen. Op die manier wil Sabam haar auteurs die getroffen zijn door de maatregelen die de overheid nam om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, financieel ondersteunen.

Auteurs kunnen daarvoor een gemotiveerde aanvraag indienen via de e-service. Tot 5000 euro kan het volledige bedrag opgevraagd worden, daarboven kan 50% van het bedrag opgenomen worden (met een maximum van 45.000 euro).

Let op: de fiscale regels zijn ook van toepassing op deze opname –  SABAM houdt ook hier de voorheffing af, en het is mogelijk dat u door de opname in een hogere schijf terecht komt.

Meer informatie vindt u hier.