Verkoop van titels over de grens: alertheid blijft geboden!

Bij controle van de afrekeningen stelde VAV opnieuw in enkele gevallen vast dat auteurs bij hun Nederlandse uitgever geconfronteerd worden met een aanpassing (verlaging) van royalty’s voor de verdeling van hun boeken in Vlaanderen.

Deze (aanzienlijk) lagere vergoedingen voor verkoop in Vlaanderen zijn niet contractueel afgesproken en werden ook bij de contractonderhandeling niet vermeld: de auteur komt in de meeste gevallen pas op het moment van de afrekening tot deze vaststelling.
Sinds een tijdje stellen we dezelfde praktijk ook vast in de omgekeerde richting – Vlaamse uitgevers die verlaagde royalty’s hanteren voor de verkoop in Nederland.

Deze evolutie baart ons ernstig zorgen: VAV roept auteurs op haar in te lichten wanneer ze een vergelijkbaar voorstel krijgen van hun uitgever of wanneer ze dit op hun afrekeningen vaststellen.

Bij twijfel kunt u uw afrekeningen aan VAV bezorgen. Wij controleren deze graag voor u.