de Hugo’s en het Boekenoverleg

De VRT maakte deze week bekend dat ze vanaf volgend jaar nieuwe literaire prijzen zal uitreiken: de Hugo’s. Met deze prijs wil VRT de leemte opvullen na het wegvallen van de Fintro Literatuurprijs, omdat een dergelijk initiatief past in haar culturele opdracht.

Het BoekenOverleg verwelkomt de Hugo’s als een mooi leesbevorderend project. Om alle misverstanden te voorkomen: dit vervangt echter geenszins de Fintro literatuurprijs en andere boekenprijzen, zoals de Boekenpauw/Boekenleeuw, in tegenstelling tot bepaalde beeldvorming. Binnen het Boekenoverleg verkent een werkgroep (met daarin vertegenwoordigers van het VFL, de VAV , de GAU en de VVB) verder de kansen en mogelijkheden voor prijzen voor verschillende boekengenres, met een onafhankelijke vakjury en een aantrekkelijke geldprijs.