Memorandum verkiezingen 2019

Maandag 1 april werd in het Vlaams parlement het memorandum van het Boekenoverleg voorgesteld aan een panel van politici.

Het debat tussen de politici maakte duidelijk dat alle partijen het eens zijn met de notie dat de sector ondergefinancierd is.

Hoewel CD&V en N-VA oproepen realistisch te blijven en Open-Vld benadrukt dat er de afgelopen jaren een aantal eenmalige extra injecties zijn geweest, is bij iedereen de ambities te horen om aan een verhoging van het cultuurbudget (en binnen die begroting van het letterenbudget) te werken. Groen en Sp.a willen nog een stap verder gaan. Zij spreken de ambitie uit om in de volgende legislatuur duidelijk te kiezen voor kunst en cultuur. Open-Vld, ten slotte, spreekt ook de hoop uit dat de rekening in de volgende legislatuur niet alleen door het departement van Cultuur wordt betaald, maar dat ook Onderwijs en Gezondheidszorg hun steentje bijdragen.

U kunt het memorandum hier raadplegen.