Update Nederlands modelcontract

de Nederlandse Auteursbond en de Nederlandse uitgevers verenigd in GAU zijn het eens geworden over een update van het modelcontract voor algemene uitgaven. De vernieuwde versie geldt vanaf nu als het modelcontract.

De belangrijkste wijzigingen:

  • de mogelijkheden om uit de overeenkomst te stappen werden verruimd;
  • transparantere afrekeningen;
  • er wordt expliciet verwezen naar de toelichting (die voorheen voor onduidelijkheid zorgde mbt verkoop aan Vlaanderen);
  • De nadelige royaltyvergoeding die sommige uitgevers hanteerden voor verkoop aan Vlaanderen wordt geschrapt voor Vlaamse auteurs;
  • nieuwe bepalingen voor luisterboeken en e-boeken.

 

VAV is met name verheugd over de wijzigingen mbt de verkoop aan Vlaanderen. De onterechte afwijking, waarbij Vlaanderen door enkele uitgevers werd gezien als additioneel kanaal en die voor sommige auteurs hoge gederfde inkomsten betekende, leverde VAV al jaren kopbrekens op.

Klik hier voor meer informatie.

Het nieuwe modelcontract vind je hier.