VAV en de Hugo’s

 

Vanaf 2018 start de VRT met de uitreiking van De Hugo’s, een leesbevorderingscampagne in de vorm van nieuwe publieksprijzen. Dit nieuwe initiatief levert een hoop broodnodige media-aandacht op voor boeken. De VRT stelt een adviescommissie aan, waarin ook VAV is uitgenodigd. We gaan graag op de uitnodiging in, en zullen vanuit de commissie toezien op de factor leesbevordering, en gelijke kansen voor de verschillende genres.

De volgende boeken komen in aanmerking voor De Hugo’s:

  • boeken voor het eerst uitgegeven (= in de winkel of te downloaden) in de periode van 1 september 2017 tot en met 31 augustus 2018.
  • boeken oorspronkelijk in het Nederlands geschreven.
  • boeken uitgeven via een uitgeverij, in eigen beheer of via crowdfunding
  • allerlei soorten boeken: romans, non-fictie, kinderboeken, boeken voor young adults, graphic novel en strips, kunstboeken en poëzie.

Volgende boeken komen niet in aanmerking voor De Hugo’s

  • heruitgaven van Nederlandstalige boeken
  • boeken vertaald naar het Nederlands
  • In een verkiezingsjaar komen boeken van en over actieve politici niet in aanmerking voor de shortlist

De VRT nodigt uitgevers uit om de boeken die voor De Hugo’s in aanmerking komen aan haar te bezorgen.  Ook auteurs van boeken die in eigen beheer of via crowdfunding tot stand kwamen, kunnen een exemplaar opsturen naar VRT (De Hugo’s, Lokaal 7L12, August Reyerslaan 52, 1043 Brussel).